سنگ کورین نوعی سنگ مصنوعی است که از ترکیب پلیمرهای آکرلیک و مواد معدنی تولید می شود. برای تهیه این سنگ مصنوعی مخلوط پلیمر و مواد معدنی را داخل کارخانه داخل قالب های مخصوص ریخته و به این ترتیب سنگ کورین را تولید می کنند. این سنگ مصنوعی و مهندسی شده را در بازار با نام برند های تولید کننده آن می شناسند، هر برند از نظر ترکیب مواد در تولید سنگ کورین با برند دیگر متفاوت است همین امر باعث شده که این سنگ مصنوعی با قیمت های متفاوت در بازار موجود باشد. یکی از برندهای معروف در زمینه سنگ مصنوعی کورین شرکت سامسونگ است این شرکت سال 2017 سنگ کورین خود را با نام برند لوته روانه بازار کرد و در اصل خط تولید سنگ کورین خود را به برند لوته واگذار کرد. در حال حاضر شرکت سامسونگ سنگ کورین خود را با برند استارون تولید و روانه بازار می کند. یکی از نکات مهم در باره سنگ کورین سامسونگ این است که تغییر برند هیچ تغییری در کیفیت متریال نداشته است و سنگ کورین سامسونگ در طول 366 و عرض 76 سانتیمتر و ضخامت 12 میل تولید و به بازار مصرف عرضه می شود. سنگ های کورین استارون که تحت عنوان supreme به کاتالوگ شرکت سامسونگ اضافه شده اند از لحاظ  طرح و رنگ شباهت زیادی به سنگ طبیعی مرمر و تراورتن دارند. قیمت سنگ کورین سامسونگ بر اساس دانه بندی متفاوت است. هر چقدر سنگ کورین سامسونگ دارای دانه های شیشه ای بزرگ در گروه تمپست قرار می گیرد و قیمت آن گرانتر است و اگر دانه  بندی آن متوسط باشد در گروه اسپن، پبل و تالوس قرار می گیرد قیمت مناسبتری دارد اگر در گروه دانه بندی ریز که سندد نامیده می شود قیمت ارزانتری دارد. درست است که تمپست گرانترین سنگ کورین است اما کیفیت در تمام گروه ها یکسان است.

کاربردهای سنگ کورین سامسونگ

بیشترین مصرف سنگ کورین سامسونگ در مصارف خانگی مثل صفحه کابینت، دیوار پوش و سرویس بهداشتی است البته در مراکز تجاری مثل مراکز بهداشتی، درمانی، هتل ها، رستوران ها و … هم بسیار پرکاربرد است. سنگ کورین سامسونگ دارای تنوع زیادی در رنگ و طرح است، این متریال زیبا و فوق العاده ویژگی ها و مزایای زیادی دارد که باعث شده در بازار بسیار محبوب باشد.

ویژگی های سنگ کورین سامسونگ

  • سنگ کورین سامسونگ دارای سطح بدون تخلخل است برای همین خاصیت ضد آب و ضد لک و ضد جرم و آنتی باکتریال دارد.
  • از ویژگی های سنگ کورین سامسونگ سطح یکپارچه آن است و در محل اتصال هیچ درزی مشاهده نمی شود.
  • سنگ کورین سامسونگ در برابر حرارت و ضربه مقاوم است.
  • سنگ کورین سامسونگ قابل تعمیر و ترمیم است.
  • سنگ کورین سامسونگ دارای طرح ها و رنگ های طبیعی و زیبا است.
  • سنگ کورین سامسونگ در برابر مواد شیمیایی و اسیدی مقاوم است.
  • یکی از ویژگی های مهم سنگ کورین سامسونگ قابلیت برشکاری، خمکاری و فرم پذیری این متریال با ارزش است.
  • سنگ کورین سامسونگ قابلیت طراحی و استفاده در هر مکانی را دارد.
  • سنگ کورین سامسونگ بعد از ایجاد خط و خش با پولیش دوباره مثل روز اول می شود و قابل تعمیر است.

قیمت سنگ کورین سامسونگ

سنگ کورین سامسونگ با نام تجاری استارون محصول خود را تولید و به بازار مصرف عرضه می کند. جهت اطلاع کامل از قیمت سنگ کورین سامسونگ با مشاوران و کارشناسان ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما را در این زمینه راهنمایی کنند.