ورق ام دی اف مخفف عبارت medium density fibreboard به معنی تخته فیبری با تراکم متوسط است. ورق ام دی اف نوعی فرآورده چوبی است که از ضایعات چوب یا خرده چوب که با رزین ترکیب می شود و در دمای بالا، تحت فشار زیاد توسط دستگاه پرس و تولید می شود، البته ترکیبات موجود در ورق ام دی اف باعث شده که این متریال با ارزش دارای مزایا و معایبی باشد. این فرآورده چوبی امروزه در صنعت کابینت، سرویس خواب و مبلمان بیشترین کاربرد را دارد. از نظر شباهت این متریال در بعضی موارد به نئوپان و فیبر شباهت دارد اما استحکام و فشردگی و ترکیبات چوبی آن باعث شده تا ورق ام دی اف از نئوپان و فیبر مزیت های بیشتری داشته باشد. امروزه در دنیا نسل جدیدی از ورق های ام دی اف تولید شده است که ورق های ام دی اف ایگر نوعی از آنها می باشند. برند ایگر متعلق به کشور اتریش می باشد و ورق های ام دی افی که تولید می کند دارای کیفیت بالایی هستند این ورق ها دارای خاصیت ضد خش و ضد لک هستند و آنتی باکتریالند و از لحاظ زیبایی و تنوع در رنگ بسیار منحصر به فرد هستند. ورق های ام دی اف ایگر در دو نوع مات و براق تولید می شوند، نوع مات آن دو رو است و نوع براق آن طرف اصلی براق و طرف داخلی مات است و در دو مدل تولید می شود.

کاربرد های ورق های ام دی اف ایگر

ورق های ام دی اف ایگر به خاطر کیفیت بالا و ظاهر چشم نواز در ساخت کابینت آشپزخانه، درب، صنعت مبلمان و محیط های درمانی و آزمایشگاهی و … کاربرد دارند.

ام دی اف مات ایگر

ورق های ام دی اف مات ایگر دو رو هستند و خاصیت ضد لک و ضد خش دارند. این سری محصولات ایگر از سری PM دارای کیفیت بالا و ظاهر فوق العاده زیبا هستند، طرح های گرم و زیبای این اوراق بسیار چشم نواز هستند و برای فضاهای مدرن مناسب می باشند. ورق های ام دی اف مات دو رو ایگر دارای تنوع هشت رنگ هستند و این ورق ها در سایز 207 در 280  و ضخامت 18 میلیمتر تولید می شوند و دارای نوار ای بی اس فابریک هستند.

ام دی اف های براق ایگر

ام دی اف ایگر از سری PG به خاطر داشتن سطحی صاف حالتی سه بعدی به فضای اطراف خود می دهند، این متریال با ارزش به خاطر قیمت مناسب و دوام بالا برای کار در فضای آشپزخانه و فضاهای مدرن مناسب است. ام دی اف ایگر از سری PG به خاطر داشتن سطح صاف و صیقلی دارای براقیت بالا و انعکاس نور زیادی در فضای اطراف خود است در نتیجه فضای اطراف خود را روشنتر و بزرگتر نشان می دهد. ورق های ام دی اف ایگر از سری PG در سایز 207 در 280 در ضخامت 18 میلیمتر تولید می شوند دارای 8 نوع تنوع رنگی هستند.

ام دی اف ایگر از سری PS نوع دیگر از ورق های ام دی اف براق ایگر هستند. این سری از محصولات ایگر به خاطر داشتن سطح صاف و صیقلی دارای انعکاس نور بالایی هستند و فضا را بزرگتر نشان می دهند. سری محصولات PS ایگر دارای ظاهری زیبا و کیفیتی بالا هستند ضد خش و ضد لک اند و آنتی باکتریال می باشند. صفحات این سری محصولات ایگر در سایز 207 در 280 و ضخامت 18 میلیمتر تولید می شوند، همچنین دارای نوار ای بی اس فابریک هستند.

ویژگی های ورق های ام دی اف ایگر

 • ورق های ام دی اف ایگر دارای خاصیت ضد خش هستند و در برابر خراشیدگی مقاومند و به راحتی با اسکاچ بدون اینکه سطح دچار خراشیدگی شود می توان سطوح آنها را تمیز کرد.
 • ورق های ام دی اف براق ایگر دارای رویه ملامین و پلی گلاس هستند این روکش ها بر اثر نور و حرارت تغییر رنگ نمی دهند.
 • عمر ورق های ام دی اف ایگر بسیار بالا است.
 • لبه ها در ورق های ام دری اف ایگر بدون درز هستند در نتیجه آب و رطوبت به داخل آنها نفوذ نمی کند.
 • ورق های ام دی اف ایگر در برابر سایش مقاوم هستند.
 • ورق های ام دی اف براق ایگر دارای سطحی براق و درخشان هستند.
 • ورق های ام دی اف ایگر دارای روکش دو طرفه ملامینه هستند.
 • کیفیت و دوام و عمر بالا در کنار قیمت مناسب از ویژگی های مهم ورق های ام دی اف ایگر است.
 • ورق های ام دی اف ایگر دارای 8 نوع تنوع در رنگ می باشند.
 • ورق های ام دی اف ایگر خاصیت ضد لک دارند.
 • ورق های ام دی اف ایگر ضد آب و ضد قارچ و آنتی باکتریال هستند.

قیمت ورق ام دی اف ایگر

ورق ام دی اف ایگر محصولی وارداتی می باشد، این محصول با کیفیت و بی نظیر از لحاظ قیمت وابسته به نوسانات بازار ارز است. برای اطلاع از قیمت مناسب و به روز ام دی اف ایگر با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما را در خرید مناسب این متریال یاری کنند.