سنگ کوارتز سنگی مهندسی با درجه بالا از استحکام و مقاومت است، سنگ کوارتز امروزه در صنعت کابینت و دکوراسیون بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. سنگ کوارتز از لحاظ زیبایی و ظاهر با سنگ طبیعی برابری دارد و حتی می تواند جایگزین مناسبی برای سنگ طبیعی باشد و برای استفاده در طراحی آشپزخانه های مدرن بسیار مناسب است. ترکیب سنگ کوارتز شامل 90 تا 94 درصد ماده معدنی کوارتز و 8 تا 10 درصد رزین پلی استر و رنگدانه می باشد فرآیند تولید این متریال از ترکیب مواد در کارخانه آغاز می شود و سپس توسط دستگاه های مخصوص تحت فشار و دمای بالا این سنگ مهندسی شده در کارخانه یا کارگاه تولید می شود. روش تولید سنگ کوارتز و ترکیب مواد معدنی با رزین باعث شده تا هیچگونه تخلخلی در این سنگ موجود نباشد و سطح  سنگ کوارتز صاف و نفوذ ناپذیر باشد. سطح صاف و منسجم این سنگ مصنوعی این متریال را ضد آب و ضد جرم کرده است در نتیجه فضایی برای رشد باکتری و قارچ وجود ندارد برای همین سنگ کوارتز آنتی باکتریال است و برای مکان هایی که سطح رطوبت بالاست بسیار مناسب است. این سنگ مهندسی شده به خاطرعدم وجود خلل و فرج و همچنین روش تولید، سنگی مستحکم و مقاوم در برابر فشار و ضربه است و این ویژگی برتری بالای سنگ کوارتز نسبت به سنگ طبیعی است. تنوع زیاد در طرح و رنگ، استحکام و مقاومت بالا و همچنین قیمت مناسب باعث شده که سنگ کوارتز جایگاه ویژه در صنعت کابینت و دکوراسیون داشته باشد. شرکت فلات آسیا یکی از تولید کننده های سنگ کوارتز در ایران است این شرکت از سال 1383 محصول خود را با برند توتم تولید و روانه بازار مصرف کرده است. ترکیب کوارتز توتم شامل 93 درصد سیلیس است که به صورت پودر میکرونیزه در دانه بندی های ریز، با نوعی رزین با هم مخلوط شده و سنگ مهندسی یکپارچه توتم را تولید کرده است. ابعاد سنگ کوارتز توتم 300 در 140 سانتیمتر و ضخامت 12 میل و 2 سانت است.

کاربردهای سنگ کوارتز توتم

این سنگ مهندسی شده زیبا و چشم نواز است و امروزه در صنعت ساختمان و کابینت بسیار پرکاربرد است. تنوع رنگ و طرح و همچنین وجود ذرات شیشه، آیینه و سنگ های تزیینی در تولید کوارتز توتم باعث محبوبیت این متریال با ارزش شده است. البته دوام و استحکام بالای سنگ کوارتز توتم و همچنین خاصیت ضد آب و ضد جرم بودن و خاصیت ضد قارچ و آنتی باکتریال بودن این سنگ مهندسی شده باعث شده که این متریال برای محیط آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و حمام، آزمایشگاه ها و کلنیک های درمانی و … بسیار مناسب و پر کاربرد باشد.

ویژگی های سنگ کوارتز توتم

 • تنوع بالا در طرح و رنگ از ویژگی های سنگ کوارتز توتم است.
 • سنگ کوارتز توتم دارای سطح صاف و نفوذ ناپذیر در برابر آب و رطوبت است.
 • کوارتز توتم ضد لک، ضد جرم، ضد قارچ و آنتی باکتریال است.
 • استحکام و مقاومت بالا در برابر شکستن و ترک خوردگی یکی دیگر از ویژگی های سنگ مهندسی شده توتم است.
 • نظافت آسان و راحت از ویژگی های سنگ کوارتز توتم است.
 • کوارتز توتم مقاوم در برابر فشار بالا است.
 • قابلیت برشکاری از ویژگی های کوارتز توتم است.
 • سنگ کوارتز توتم دارای مقاومت بالا در برابر خط و خش و خراشیدگی است.
 • سنگ مصنوعی توتم غیر قابل اشتعال است.
 • سطح صاف و منسجم از ویژگی های بارز سنگ کوارتز توتم است.
 • قیمت سنگ کوارتز توتم نسبت به سنگ طبیعی مناسب تر است.
 • سنگ کوارتز توتم در برابر حرارت بالا مقاومت بالایی دارد و هیچ گونه تغییر رنگ و شکلی نمی دهد.

قیمت سنگ کوارتز توتم

شرکت فلات آسیا یکی از بزرگترین تولید کننده های سنگ کوارتز با نام تجاری توتم در بازار مصرف ایران می باشد. جهت اطلاع از قیمت سنگ کوارتز توتم با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما را در خریدی شایسته راهنمایی کنند.