ورق ام دی اف مخفف عبارت medium density fibreboard به معنی تخته فیبری با تراکم متوسط است. ورق ام دی اف نوعی فراورده چوبی است که از ضایعات چوب یا خرده چوب که با رزین ترکیب می شود و در دمای بالا، تحت فشار زیاد توسط دستگاه پرس و تولید می شود، البته ترکیبات موجود در ورق ام دی اف باعث شده که این متریال با ارزش دارای مزایا و معایبی باشد. این فراورده چوبی امروزه در صنعت کابینت، سرویس خواب و مبلمان بیشترین کاربرد را دارد. از نظر شباهت این متریال در بعضی موارد به نئوپان و فیبر شباهت دارد اما استحکام و فشردگی و ترکیبات چوبی آن باعث شده تا ورق ام دی اف از نئوپان و فیبر مزیت های بیشتری داشته باشد. شرکت رها آلمان یکی از معروفترین برنده در زمینه تولید نسل جدید ورق های ام دی اف در دنیا می باشد، این برند محصول های خود را با تنوع رنگی زیبا و چشم نواز تولید و روانه بازار مصرف می کند. ام دی اف رها در سه گروه تولید می شود، گروه اول ورق های ام دی اف کریستال رها، گروه دوم ورق های ام دی اف برلیان رها و گروه سوم شامل ورق های ام دی اف اسلیم رها می باشد.

مشخصات ورق های ام دی اف رها

گروه ورق های ام دی اف راویزیو برلیان رها: ورق های ام دی اف برلیان رها دو رو براق می باشند، در برابر نور تغییر رنگ نمی دهند. این محصول با کیفیت قابلیت برشکاری، سوراخکاری و پردازش بالایی دارد و با وجود پلیمر های نامرئی و تکنیک تازه پردازش شما یک ورق بدون درز و درخشان خواهید داشت. انعطاف بالا در ورق های ام دی اف برلیان رها باعث شده که شما به راحتی هر طرح و الگویی را بتوانید اجرا کنید. ابعاد ورق های ام دی اف برلیان رها شامل 130 در 280 سانتیمتر و ضخامت 18 میلیمتر می باشد این محصول دارای بالاترین کیفیت تستها و آنالیز AMK و گواهی TUV می باشد.

گروه ورق های ام دی اف راویزیو کریستال رها: ورق های ام دی اف راویزیو کریستال رها در دو نوع مات و براق تولید می شوند. این محصول از لحاظ ساختار دارای استحکام و تراکم بالا است و در مورد حساسیت شکستگی در مقایسه با شیشه 20 در صد ضایعات کمتری دارد. ورق های ام دی اف کریستال رها دارای انعطاف بالا در اجرای هر طرح و شکلی هستند. این محصول در برابر خط و خش مقاوم است و ریسک شکستگی در زمان نصب ابزار آلات و برشکاری و پردازش در آن بسیار کم است. ابعاد ورق های ام دی اف راویزیو کریستال رها شامل 130 در 280 سانتیمتر و ضخامت 19 میلیمتر می باشد.

گروه ورق های ام دی اف راویزیو اسلیم رها: ورق های ام دی اف اسلیم ره در دو نوع مات و براق با ساختاری خاص تولید می شوند. کاربرد ورق های ام دی اف اسلیم ره در آشپزخانه، دیوارپوش، پارتیشن و … می باشد و در مقایسه با شیشه انعطاف و حمل و نصب راحتتری دارد. این محصول منحصر به فرد برای بازسازی فضاهای بین کاشی و مناطق مرطوب مناسب است، با توجه به این که ابزارخوری و پردازش این محصول بسیار راحت است این متریال می تواند یک انتخاب مطلوب باشد. ابعاد ورق های ام دی اف راویزیو اسلیم شامل 130 در 280 سانتیمتر و ضخامت 4 میلیمتر می باشد البته نوارهای همرنگ هم در ابعاد 23 در 13 میلیمتر قابل عرضه می باشند.

کاربرد های ورق های ام دی اف رها

ورق های ام دی اف رها برای طراحی داخلی و آشپزخانه های مدرن، فضاهای اداری، صنعت مبلمان و سرویس خواب، پارتیشن، دیوارپوش و … مناسب و پرکاربرد هستند.

ویژگی های ورق های ام دی اف رها

 • ورق های ام دی اف رها دارای خاصیت ضد خش هستند و در برابر خراشیدگی مقاومند.
 • ورق های ام دی اف رها دارای رویه ملامین و پلی گلاس هستند این روکش ها بر اثر نور و حرارت تغییر رنگ نمی دهند.
 • عمر ورق های ام دی اف رها بسیار بالا است.
 • لبه ها در ورق های ام دری اف رها بدون درز هستند در نتیجه آب و رطوبت به داخل آنها نفوذ نمی کند.
 • ورق های ام دی اف رها در برابر سایش مقاوم هستند.
 • ورق های ام دی اف براق رها دارای سطحی براق و درخشان هستند.
 • ورق های ام دی اف رها دارای روکش دو طرفه ملامینه هستند.
 • کیفیت و دوام و عمر بالا در کنار قیمت مناسب از ویژگی های مهم ورق های ام دی اف رها است.
 • ورق های ام دی اف رها دارای قابلیت برشکاری و طراحی می باشند و اجرای هر طرح و شکلی روی ورق های ام دی اف رها امکان پذیر است.
 • ورق های ام دی اف رها دارای انعطاف بالا هستند و هر طرح و الگویی با آنها قابل اجرا است.
 • ورق های ام دی اف رها در زمان سوراخکاری و نصب یراق آلات ریسک شکستگی کمی دارند.

قیمت ورق ام دی اف رها:

شرکت رها متعلق به کشور آلمان می باشد و تولید کننده با کیفیت ترین نوع ورق ام دی اف در بازار مصرف است. اگر قصد خرید ورق ام دی اف رها را دارید با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید، تا اطلاعات لازم را در مورد این نوع ورق ام دی اف و قیمت آن در اختیار شما عزیزان قرار دهند.