ورق ام دی اف مخفف عبارت medium density fibreboard به معنی تخته فیبری با تراکم متوسط است. ورق ام دی اف نوعی فراورده چوبی است که از ضایعات چوب یا خرده چوب که با رزین ترکیب می شود و در دمای بالا، تحت فشار زیاد توسط دستگاه پرس و تولید می شود، البته ترکیبات موجود در ورق ام دی اف باعث شده که این متریال با ارزش دارای مزایا و معایبی باشد. این فراورده چوبی امروزه در صنعت کابینت، سرویس خواب و مبلمان بیشترین کاربرد را دارد. از نظر شباهت این متریال در بعضی موارد به نئوپان و فیبر شباهت دارد اما استحکام و فشردگی و ترکیبات چوبی آن باعث شده تا ورق ام دی اف از نئوپان و فیبر مزیت های بیشتری داشته باشد. امروزه در دنیا نسل جدیدی از ورق های ام دی اف تولید شده است که ورق های ام دی اف دو رو رنگی نوعی از آنها می باشند. شرکت فینسا اسپانیا یکی از بزرگترین تولید کننده های ورق های ام دی اف دو رو رنگی در دنیا می باشد، هدف این شرکت از تولید ورق های ام دی اف در رو رنگی، ایجاد تحولی بزرگ در اجرای طرح و مدل در دکوراسیون داخلی می باشد. ورق های ام دی اف دو رو فینسا اسپانیا بر خلاف ام دی اف های ایرانی و ترک دو طرف آن رنگی می باشد و دارای کیفیت و دوام بالایی هستند.

کاربردهای ورق ام دی اف فینسا

ورق های ام دی اف فینسا به خاطر استحکام و کیفیت بالا و ظاهر چشم نواز در ساخت کابینت آشپزخانه، دکوراسیون داخلی، درب، صنعت مبلمان و محیط های درمانی و آزمایشگاهی و … کاربرد دارند.

ویژگی های ورق های ام دی اف فینسا

  • ورق های ام دی اف فینسا دارای خاصیت ضد خش هستند و در برابر خراشیدگی مقاومند و به راحتی با اسکاچ بدون اینکه سطح دچار خراشیدگی شود می توان سطوح آنها را تمیز کرد.
  • ورق های ام دی اف براق فینسا دارای رویه ملامین و پلی گلاس هستند این روکش ها بر اثر نور و حرارت تغییر رنگ نمی دهند.
  • عمر ورق های ام دی اف فینسا بسیار بالا است.
  • لبه ها در ورق های ام دری اف فینسا بدون درز هستند در نتیجه آب و رطوبت به داخل آنها نفوذ نمی کند.
  • ورق های ام دی اف فینسا در برابر سایش مقاوم هستند.
  • ورق های ام دی اف براق فینسا دارای سطحی براق و درخشان هستند.
  • ورق های ام دی اف فینسا دارای روکش دو طرفه ملامینه هستند.
  • کیفیت و دوام و عمر بالا در کنار قیمت مناسب از ویژگی های مهم ورق های ام دی اف فینسا است.
  • ورق های ام دی اف فینسا دارای تنوع رنگ و طرح بی نظیر و چشم نوازی هستند.

قیمت ورق ام دی اف فینسا

ورق ام دی اف فینسا متعلق به کشور اسپانیا می باشد، بنابراین قیمت این نوع ورق ام دی اف وابسته به نوسانات ارز است. برای آگاهی از قیمت به روز ورق ام دی اف فینسا با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما عزیزان را در زمینه خرید این متریال راهنمایی کنند.