ورق ام دی اف مخفف عبارت medium density fibreboard به معنی تخته فیبری با تراکم متوسط است. ورق ام دی اف نوعی فرآورده چوبی است که از ضایعات چوب یا خرده چوب که با رزین ترکیب می شود و در دمای بالا، تحت فشار زیاد توسط دستگاه پرس و تولید می شود، البته ترکیبات موجود در ورق ام دی اف باعث شده که این متریال با ارزش دارای مزایا و معایبی باشد. این فرآورده چوبی امروزه در صنعت کابینت، سرویس خواب و مبلمان بیشترین کاربرد را دارد. از نظر شباهت این متریال در بعضی موارد به نئوپان و فیبر شباهت دارد اما استحکام و فشردگی و ترکیبات چوبی آن باعث شده تا ورق ام دی اف از نئوپان و فیبر مزیت های بیشتری داشته باشد. شرکت الویک اسپانیا یکی از شرکتهای پیشرفته در صنعت تولید ورق های ام دی اف می باشد این شرکت با نام تجاری الویک ورق های ام دی اف با کیفیت و زیبای خود را در سطح بین المللی به 80 کشور صادر می کند. ورق های ام دی اف الویک در سه گروه ام دی اف الویک سری لوکس، ام دی اف الویک سری زینت، ام دی اف الویک سری سینکرون تولید می شوند. ابعاد ورق های ام دی اف الویک شامل عرض 122 و طول 275 سانتیمتر و ضخامت 18 میلیمتر می باشند و تعداد ورق های ام دی اف الویک در هر پالت 20 ورق می باشد.

مشخصات ورق های ام دی اف الویک

گروه لوکس ام دی اف الویک: در این گروه محصول نهایی براق می باشد و با علامت اختصاری (x) معرفی می شوند. در این گروه فیبر تحت تکنولوژی پیشرفته تبدیل به صفحات براق و شکیل می شوند. از ویژگی های مهم ورق های ام دی اف الویک قابلیت بالا در اجرای طرح، کیفیت بالا، قابلیت انعکاس نور و مقاومت در برابر خط و خش می باشد.

گروه زینت ورق های ام دی اف الویک: این گروه شامل دو مجموعه متال دکو یا مات با جلوه صدفی و سوپر مات که در این مجموعه پرداخت نهایی مات بر روی رنگ های خالص اجرا می شود، علامت اختصاری این گروه (z) می باشد.

گروه سینکرون ورق ام دی اف الویک: این ورق های ام دی اف الویک از لحاظ ساختار بسیار متفاوت هستند، این ورق های ام دی اف دارای برجستگی و بافت می باشند و بسته به این که الگوی این ورق های ام دی اف از عناصر طبیعی مثل سنگ یا چوب و یا چرم باشد، بافت و شکل ورق های ام دی اف سینکرون الویک متفاوت می باشد، علامت اختصاری این گروه (Y) می باشد.

کاربرد ورق های ام دی اف الویک

ورق های ام دی اف الویک برای طراحی داخلی و آشپزخانه های مدرن، فضاهای اداری، صنعت مبلمان و سرویس خواب و … مناسب و پرکاربرد هستند.

ویژگی های ورق های ام دی اف الویک

  • ورق های ام دی اف الویک دارای خاصیت ضد خش هستند و در برابر خراشیدگی مقاومند.
  • ورق های ام دی اف لوکس الویک دارای رویه ملامین و پلی گلاس هستند این روکش ها بر اثر نور و حرارت تغییر رنگ نمی دهند.
  • عمر ورق های ام دی اف الویک بسیار بالا است.
  • لبه ها در ورق های ام دی اف الویک بدون درز هستند در نتیجه آب و رطوبت به داخل آنها نفوذ نمی کند.
  • ورق های ام دی اف الویک در برابر سایش مقاوم هستند.
  • ورق های ام دی اف براق الویک دارای سطحی براق و درخشان هستند.
  • ورق های ام دی اف الویک دارای روکش دو طرفه ملامینه هستند.
  • کیفیت و دوام و عمر بالا در کنار قیمت مناسب از ویژگی های مهم ورق های ام دی اف الویک است.
  • ورق های ام دی اف الویک دارای 40 نوع تنوع رنگ و طرح بی نظیر و چشم نوازی هستند.
  • ورق های ام دی اف الویک دارای قابلیت برشکاری و طراحی می باشند و اجرای هر طرح و شکلی روی ورق های ام دی اف الویک امکان پذیر است.

قیمت ورق ام دی اف الویک

شرکت الویک اسپانیا یکی از بزرگترین تولید کننده های ورق ام دی اف در بازار مصرف می باشد، البته لازم به ذکر است که این محصول وارداتی از لحاظ قیمت، وابسته به نوسانات بازار ارز می باشد. برای دریافت اطلاعات کامل در زمینه قیمت ورق ام دی اف الویک با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما را در این زمینه خرید ورق ام دی اف الویک یاری کنند.