ورق ام دی اف مخفف عبارت medium density fibreboard به معنی تخته فیبری با تراکم متوسط است. ورق ام دی اف نوعی فرآورده چوبی است که از ضایعات چوب یا خرده چوب که با رزین ترکیب می شود و در دمای بالا، تحت فشار زیاد توسط دستگاه پرس و تولید می شود، البته ترکیبات موجود در ورق ام دی اف باعث شده که این متریال با ارزش دارای مزایا و معایبی باشد. این فرآورده چوبی امروزه در صنعت کابینت، سرویس خواب و مبلمان بیشترین کاربرد را دارد. از نظر شباهت این متریال در بعضی موارد به نئوپان و فیبر شباهت دارد اما استحکام و فشردگی و ترکیبات چوبی آن باعث شده تا ورق ام دی اف از نئوپان و فیبر مزیت های بیشتری داشته باشد. در دنیا امروز نسل جدیدی از ام دی اف در حال تولید است که از آن جمله به ام دی اف کلیف ایتالیا می توان اشاره کرد. ام دی اف کلیف محصول کشور ایتالیا است و ورق های تولیدی بر اساس رنگ، طرح و بافت دسته بندی می شوند این دسته بندی ها شامل ندیر، ترنچ، اسمارت، اسکاچوماتو، ماتریس، یوزمایت، شروود، آزومیت و … می باشد، ورق های تولیدی بر اساس رنگ و طرح و بافت در دسته مورد نظر قرار می گیرند. از ویژگی های ورق های ام دی اف کلیف به رنگ و طرح طبیعی موجود در این متریال می توان اشاره کرد در ضمن با نور پردازی بر سطح این ورق ها می توان به بافت سطح ورق های ام دی اف کلیف جلوه خاص بخشید. این ورق های ام دی اف کلیف در دو نوع مات و براق تولید می شوند، ابعاد ورق های ام دی اف کلیف شامل عرض 270 سانتیمتر و طول 280 سانتیمتر و ضخامت 18 میلیمتر می باشند و تعداد ورق های ام دی اف در هر پالت 32 ورق می باشد.

کاربردهای ورق های ام دی اف کلیف

ورق های ام دی اف کلیف به خاطر کیفیت بالا و ظاهر چشم نواز در دکوراسیون داخلی، ساخت کابینت آشپزخانه، درب، صنعت مبلمان و سرویس خواب و محیط های درمانی و آزمایشگاهی و … کاربرد دارند.

ویژگی های ورق های ام دی اف کلیف

  • ورق های ام دی اف کلیف دارای خاصیت ضد خش هستند و در برابر خراشیدگی مقاومند.
  • ورق های ام دی اف براق کلیف دارای رویه ملامین و پلی گلاس هستند، این روکش ها بر اثر نور و حرارت تغییر رنگ نمی دهند.
  • عمر ورق های ام دی اف کلیف بسیار بالا است.
  • لبه ها در ورق های ام دی اف کلیف بدون درز هستند در نتیجه آب و رطوبت به داخل آنها نفوذ نمی کند.
  • ورق های ام دی اف کلیف در برابر سایش مقاوم هستند.
  • ورق های ام دی اف براق کلیف دارای سطحی براق و درخشان هستند.
  • ورق های ام دی اف کلیف دارای روکش دو طرفه ملامینه هستند.
  • کیفیت و دوام و عمر بالا در کنار قیمت مناسب از ویژگی های مهم ورق های ام دی اف کلیف است.
  • مهمترین ویژگی ورق ام دی اف کلیف وجود رنگ و طرح طبیعی در این متریال است.

قیمت ورق ام دی اف کلیف

شرکت کلیف ایتالیا یکی از بزرگترین تولید کننده های نسل جدید ورق های ام دی اف در دنیا است. این محصول وارداتی از لحاظ قیمت وابسته به نوسات بازار ارز می باشد، برای اطلاع کامل از قیمت ورق های ام دی اف کلیف با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما را در زمینه خریدی با قیمت مناسب راهنمایی کنند.