سنگی مهندسی با درجه بالا از استحکام و مقاومت است، کوارتز امروزه در صنعت کابینت و دکوراسیون بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. کوارتز از لحاظ زیبایی و ظاهر با سنگ طبیعی برابری دارد و حتی می تواند جایگزین مناسبی برای سنگ طبیعی باشد و برای استفاده در طراحی آشپزخانه های مدرن و ساخت صفحه کابینت کوارتز بسیار مناسب است. ترکیب کوارتز شامل 90 تا 94 درصد ماده معدنی کوارتز و 8 تا 10 درصد رزین پلی استر و رنگدانه می باشد، فرآیند تولید این متریال از ترکیب مواد در کارخانه آغاز می شود و سپس توسط دستگاه های مخصوص تحت فشار و دمای بالا این سنگ مهندسی شده در کارخانه یا کارگاه تولید می شود. روش تولید کوارتز و ترکیب مواد معدنی با رزین باعث شده تا هیچگونه تخلخلی در این سنگ موجود نباشد و سطح سنگ صاف و نفوذ ناپذیر باشد. سطح صاف و منسجم این سنگ مصنوعی این متریال را ضد آب و ضد جرم کرده است در نتیجه فضایی برای رشد باکتری و قارچ وجود ندارد برای همین کوارتز آنتی باکتریال است و برای مکان هایی که سطح رطوبت بالاست بسیار مناسب است و همچنین برای ساخت صفحه کابینت کوارتز مناسب می باشد. این سنگ مهندسی شده به خاطرعدم وجود خلل و فرج و همچنین روش تولید، سنگی مستحکم و مقاوم در برابر فشار و ضربه است و این ویژگی برتری بالای کوارتز نسبت به سنگ طبیعی است، همین ویژگی در ساخت صفحه کابینت کوارتز بسیار با اهمیت است. تنوع زیاد در طرح و رنگ، استحکام و مقاومت بالا و همچنین قیمت مناسب باعث شده که کوارتز جایگاه ویژه در صنعت کابینت و ساخت صفحه کابینت کوارتز و دکوراسیون داشته باشد. کوارتز هم مانند هر متریال دیگری دارای نقاط قوت و ضعف است که ما سعی می کنیم ساده و به اختصار آنها را برای شما بیان کنیم البته برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرمایید تا شما را در انتخابی مناسب یاری کنند.

ویژگی ها و مزایای کوارتز

تنوع بالا در طرح و رنگ در این متریال باعث شده که برای ساخت صفحه کابینت کوارتز مناسب باشد.

سطح صاف و نفوذ ناپذیر در برابر آب و رطوبت

ضد لک، ضد جرم، ضد قارچ و آنتی باکتریال

استحکام و مقاومت بالا در برابر شکستن و ترک خوردگی

نظافت آسان و راحت این سنگ باعث شده که این محصول برای ساخت صفحه کابینت کوارتز مناسب باشد.

مقاوم در برابر فشار بالا

قابلیت برشکاری

مقاوم در برابر خط و خش و خراشیدگی

غیر قابل اشتعال

سطح صاف و منسجم کوارتز این محصول را برای ساخت صفحه کابینت کوارتز مناسب کرده است.

قیمت مناسب نسبت به سنگ طبیعی

معایب کوارتز

فرم دهی سخت به خاطر استحکام و سختی بالای کوارتز

شوینده های اسیدی مثل وایتکس و استون باعث تخریب سطح کوارتز می شوند برای همین صفحه کابینت کوارتز را باید با شوینده غیر اسیدی تمیز کرد.

دمای زیاد و نور شدید باعث تغییر رنگ کوارتز شده وشفافیت این سنگ مصنوعی را از بین می برد برای همین صفحه کابینت کوارتز نباید در برابر نور و دمای بالا باشند.

اجسام داغ باعث ترک خوردگی سطح کوارتز می شود برای همین روی صفحه کابینت کوارتز نباید ظروف داغ قرار داد.

دارای وزن بالا بوده برای همین تعویض قسمت های آسیب دیده مشکل است پس روی صفحه کابینت کوارتز اجسام سنگین را قرار ندهید.

کاربرد کوارتز

این سنگ مهندسی شده زیبا و چشم نواز است و امروزه در صنعت ساختمان و کابینت و صفحه کابینت بسیار پرکاربرد است. تنوع رنگ و طرح باعث محبوبیت این متریال با ارزش شده است و صفحه کابینت کوارتز به خاطر همین ویژگی بسیار محبوب هستند. البته دوام و استحکام بالای کوارتز و همچنین خاصیت ضد آب و ضد جرم بودن و خاصیت ضد قارچ و آنتی باکتریال بودن این سنگ مهندسی شده باعث شده که این متریال برای ساخت صفحه کابینت کوارتز و داخل سرویس های بهداشتی و حمام بسیار مناسب و پر کاربرد باشد.

قیمت سنگ کوارتز

ما سعی کردیم کوتاه اما مفید در مورد ویژگی ها و مزایای کوارتز و همچنین معایب این سنگ مصنوعی پر کاربرد در صنعت کابینت و ساختمان برای شما مطالبی را بیان کنیم. البته برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد قیمت سنگ کوارتز کابیت و قیمت صفحه کابینت کوارتز می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرمایید تا شما را برای دریافت اطلاعات بیشتر و دریافت قیمت به روز این سنگ راهنمایی کنند.