یکی از مهمترین اجزای کابینت پوشش روی کابینت است که به آن صفحه کابینت می گویند. در حال حاضر صفحات کابینت موجود در بازار از لحاظ جنس و تنوع در طرح و رنگ بسیار متنوع هستند. استفاده و کاربرد بالای صفحه باعث شده که انتخاب این متریال بسیار با اهمیت و مهم باشد. برای انتخاب درست و مناسب ابتدا باید جنس صفحه روی کابینت را بشناسیم و ویژگی ها و معایب متریال مورد نظر را بدانیم. ما سعی می کنیم جنس صفحات کابینت، مزایا و معایب هر متریال را به اختصار برای شما بیان کنیم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در این عرصه تماس بگیرید تا شما را در انتخابی شایسته راهنمایی کنند. 

انواع صفحه کابینت

صفحه کابینت چوبی

صفحه کابینت با سنگ طبیعی

صفحه کابینت ام دی اف

صفحه کابینت پی وی سی

صفحه کابینت هایگلاس

صفحه کابینت گرانیتی

صفحه کابینت کوارتز

صفحه کابینت کورین( آکریلیکی)

صفحه کابینت HPL

صفحه کابینت لمینت( فورمیکا)

صفحه کابینت چوبی

صفحات کابینت چوبی انتخابی شیک و جذاب هستند و به فضای آشپزخانه آرامش و گرمی می بخشد و با این که بسیار بادام است اما در نگهداری آن باید بعضی نکات رعایت شود که ما آنها را برای شما بیان می کنیم. از ویژگی های صفحه چوبی طبیعی بودن و ظاهر شیک آن است اما معایبی هم دارد. صفحات کابینت چوبی در مقابل رطوبت و حرارت بسیار حساس هستند و تغییر شکل می دهند، در مقابل خراشیدگی مقاومت ندارد و خیلی زود سطح براق خود را از دست می دهند. البته نگران نباشید یکی از ویژگی های خوب صفحه چوبی این است که وقتی که دچار خط و خش و آسیب شد می توان روی آن را روکش کرد.

صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحات کابینت از جنس سنگ طبیعی انتخابی لوکس و لاکچری هستند جنس و طرح سنگ به فضای آشپزخانه شما جلوه و چشم نوازی خاصی می بخشد. صفحه از جنس سنگ طبیعی موجود در بازار بیشتر از جنس مرمر است این سنگ زیبایی خاصی دارد. از مزایای سنگ مرمر استحکام بالا، مقاومت بالا در مقابل رطوبت و دمای بالا است. اما اگر معایب این نوع متریال را بخواهیم بیان کنیم مقامت کم آن در برابر خراشیدگی، لکه پذیری در برابر ذرات روغن و سرکه و قابلیت تعمیر و تعویض قطعه آسیب دیده وجود ندارد و برای تمیز کردن همیشه باید از جلا دهنده ها استفاده کرد.

صفحه کابینت ام دی اف

صفحات ام دی اف به وسیله دستگاه از ترکیب ضایعات چوب و چسب در دمای بالا تحت فشار تولید می شود. این نوع صفحه کابینت به خاطر استحکام، سطح صاف و ظاهری ساده و زیبا و قیمت ارزان بسیار پرطرفدار هستند. یکی از مزایای این نوع صفحات کابینت قابلیت ترکیب در زمان دیزاین با متریال های دیگر است که فضایی زیبا و چشم نواز ایجاد می کند. سطح صاف و نظافت راحت و قیمت مناسب باعث شده صفحه ام دی اف بسیار پرطرفدار باشد. از معایب آن اگر بخواهیم نام ببریم مقاومت کم در مقابل رطوبت و گرما است که باعث تغییر شکل آن می شود و تنوع کم در رنگ و طرح این نوع صفحه روی کابینت است.

صفحه کابینت PVC

صفحات کابینت پی وی سی یکی از بهترین نوع متریال در بازار است. این نوع صفحات کابینت که از قرار گرفتن پوشش پی وی سی روی ورق ام دی اف تولید می شوند دارای استحکام و مقاومت بالا در برابر رطوبت و حرارت است. مقاومت بالای آن در برابر رطوبت باعث شده که صفحه پی وی سی در فضای آشپزخانه و سرویس بهداشتی بسیار پرکاربرد باشد. قیمت مناسب، کیفیت بالا، وزن سبک، استحکام، نظافت راحت و آسان و ضد رطوبت بودن صفحه پی وی سی از ویژگی های مهم این متریال است. اما معایب آن حساسیت بالای صفحه پی وی سی نسبت به ضربه است چون بر اثر ضربه لایه پی وی سی آسیب می بیند و رطوبت به داخل آن نفوذ می کند و باعث خراب شدن و تغییر شکل صفحه پی وی سی می شود.

صفحه کابینت هایگلاس

صفحه هایگلاس از پوشش ماده پلکسی گلاس بر روی ورق ام دی اف به وسیله دستگاه تولید می شود. این نوع صفحه دارای سطحی صاف و براق است که برای آشپزخانه های مدرن بسیار مناسب است. این نوع صفحه به خاطر داشتن سطح صاف و براق به راحتی با یک دستمال مرطوب تمیز می شود. تنوع رنگ و طرح، نظافت راحت، استحکام و کیفیت بالا، قیمت مناسب از ویژگی های مهم صفحه هایگلاس است. این نوع صفحه تا زمانی که ضربه به آن وارد نشود و پوشش روی آن تخریب نگردد ضد آب است و در مقابل مواد شیمیایی شوینده ها مقاوم است.

صفحه کابینت گرانیتی

صفحه گرانیتی از سنگ طبیعی گرانیت تولید می شود. طرح های طبیعی موجود در سنگ گرانیت جلوه خاص و زیبایی به صفحه گرانیتی بخشیده است. از ویژگی های مهم صفحه گرانیتی سطح صاف و زیبای این سنگ است که از نفوذ هر نوع باکتری و قارچ جلوگیری کرده و نظافت آن را بسیار راحت کرده است. ظاهر زیبا، نظافت آسان، آنتی باکتریال و ضد قارچ بودن در کنار استحکام بالا و مقاومت در برابر گرما و خاصیت ضد رطوبت بودن از مزایای صفحه گرانیتی است. اما معایب صفحه روی کابینت گراینتی نفوذ لکه چربی و سرکه در این متریال است که باید سریع تمیز شود و اگر آسیب ببیند قابلیت تعمیر وجود ندارد.

صفحه کابینت کوارتز

صفحه از جنس کوارتز یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین نوع صفحه روی کابینت موجود در بازار است. صفحه کوارتز از ترکیب رزین پلی استر و ماده سخت طبیعی کوارتز تولید می شود. این نوع صفحه روی کابینت در مقابل رطوبت و حرارت بالا بسیار مقاوم است و قابلیت شستشو با هر نوع ماده ی شوینده را دارا می باشد. مقاومت بالایی در مقابل شکستن و خرد شدن دارد و دارای استحکام و دوام بالایی است. دارای کیفیت بالا است و خراشیدگی و آسیب آن قابل تعمیر است. به خاطر وجود سطح صاف آنتی باکتریال و ضد قارچ است، این نوع صفحه روی کابینت جزء متریال های با کیفیت موجود در بازار است.

صفحه کابینت کورین(آکریلیکی)

صفحه کابینت کورین نوعی سنگ مصنوعی است که از ترکیب مواد پلیمری و مواد معدنی تولید می شود. از ویژگی های صفحه کورین تنوع بالا در طرح و رنگ آن است، صفحه کورین ضد آب است دارای سطح صاف و یکپارچه و بدون درز است، میزان لکه پذیری آن پایین است و این نوع صفحه روی کابینت گرد و خاک را به خود نمی گیرد. در برابر خراشیدگی و آسیب  و ضربه مقاوم است و قابلیت تعمیر دارد. آنتی باکتریال و ضد قارچ است و قابلیت ابزارخوری و خم شدن دارد برای همین مزایا مورد پسند مشتریان است. تنها عیب صفحه کورین در مقابل شوینده های اسیدی فاقد مقاومت است و هیچ گاه ظروف داغ را روی سطح آن قرار ندهید چون آسیب جدی می بیند.

صفحه کابینت HPL 

صفحه کابینت HPL یکی از محبوبترین نوع صفحه روی کابینت موجود در بازار است. صفحه HPL از روکشی که شامل لایه سلولزی و رزین فنولیک است ساخته می شود برای همین مقاومت و استحکام بالایی دارد. در تهیه کابینت HPL از مغزی لترون و ام دی اف استفاده می شود، که امروزه بیشتر از مغزی ام دی اف استفاده می شود و دو نوع مات و براق دارد. صفحه روی کابینت HPL در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم است دارای سطحی صاف است به همین خاطر نظافت آن آسان بوده و خاصیت آنتی باکتریالی دارد. صفحه HPL احتیاجی به آب بندی و پرداخت کاری ندارد. قیمت مناسب، استحکام  بالا، نظافت راحت، ضد آب و آنتی باکتریال بودن باعث شده که این متریال بسیار مورد پسند قرار گیرد.

صفحه کابینت لمینت (فورمیکا)

صفحه روی کابینت از جنس لمینت تنها مزیتی که دارد قیمت مناسب و نصب آسان است اما در مقابل رطوبت و حرارت و مواد شوینده فاقد مقاومت است. بسیار لکه پذیر است و در برابر خراشیدگی و خط و خش حساس است و فاقد استحکام و مقاومت است پس در انتخاب و خرید این صفحه دقت کنید.

قیمت صفحه کابینت

ما سعی کردیم کامل اما مختصر انواع صفحه کابینت را به شما معرفی کنیم و در مورد ویژگی ها و معایب آنها برای شما توضیحاتی را بیان کنیم امیدواریم توانسته باشیم در این مهم شما را یاری کنیم در صورت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد انواع صفحه کابینت و قیمت به روز این متریال می توانید با کارشناسان و مشاروان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را در انتخابی شایسته یاری فرمایند.