یکی از مهمترین اجزای کابینت پوشش روی کابینت است که به آن صفحه کابینت می گویند. در حال حاضر صفحه کابینت های موجود در بازار از لحاظ جنس و تنوع در طرح و رنگ بسیار متنوع هستند. استفاده و کاربرد بالای صفحه کابینت باعث شده که انتخاب این متریال بسیار با اهمیت و مهم باشد. برای انتخاب درست و مناسب ابتدا باید جنس صفحه کابینت را بشناسیم و ویژگی ها و معایب متریال مورد نظر را بدانیم. ما سعی می کنیم جنس صفحه کابینت، مزایا و معایب هر متریال را به اختصار برای شما بیان کنیم. شما برای کسب اطلاعات بیشتر می توانید با کارشناسان و مشاوران ما در این عرصه تماس بگیرید تا شما را در انتخابی شایسته راهنمایی کنند. 

انواع صفحه کابینت

صفحه کابینت چوبی

صفحه کابینت با سنگ طبیعی

صفحه کابینت ام دی اف

صفحه کابینت پی وی سی

صفحه کابینت هایگلاس

صفحه کابینت گرانیتی

صفحه کابینت کوارتز

صفحه کابینت کورین( آکریلیکی)

صفحه کابینت HPL

صفحه کابینت لمینت( فورمیکا)

صفحه کابینت چوبی

صفحه کابینت چوبی انتخابی شیک و جذاب است و به فضای آشپزخانه آرامش و گرمی می بخشد و با این که بسیار بادام است اما در نگهداری آن باید بعضی نکات رعایت شود که ما آنها را برای شما بیان می کنیم. از ویژگی های صفحه کابینت چوبی طبیعی بودن و ظاهر شیک آن است اما معایبی هم دارد. صفحه کابینت چوبی در مقابل رطوبت و حرارت بسیار حساس است و تغییر شکل می دهد، در مقابل خراشیدگی مقاومت ندارد و خیلی زود سطح براق خود را از دست می دهد. البته نگران نباشید یکی از ویژگی های خوب صفحه کابینت چوبی این است که وقتی که دچار خط و خش و آسیب شد می توان روی آن را روکش کرد.

صفحه کابینت سنگ طبیعی

صفحه کابینت از جنس سنگ طبیعی انتخابی لوکس و لاکچری است جنس و طرح سنگ به فضای آشپزخانه شما جلوه و چشم نوازی خاصی می بخشد. صفحه کابینت از جنس سنگ طبیعی موجود در بازار بیشتر از جنس مرمر است این سنگ زیبایی خاصی دارد. از مزایای سنگ مرمر استحکام بالا، مقاومت بالا در مقابل رطوبت و دمای بالا است. اما اگر معایب این نوع متریال را بخواهیم بیان کنیم مقامت کم آن در برابر خراشیدگی، لکه پذیری در برابر ذرات روغن و سرکه و قابلیت تعمیر و تعویض قطعه آسیب دیده وجود ندارد و برای تمیز کردن همیشه باید از جلا دهنده ها استفاده کرد.

صفحه کابینت ام دی اف

صفحه کابینت ام دی اف به وسیله دستگاه از ترکیب ضایعات چوب و چسب در دمای بالا تحت فشار تولید می شود. این نوع صفحه کابینت به خاطر استحکام، سطح صاف و ظاهری ساده و زیبا و قیمت ارزان بسیار پرطرفدار هستند. یکی از مزایای این نوع صفحه کابینت قابلیت ترکیب در زمان دیزاین با متریال های دیگر است که فضایی زیبا و چشم نواز ایجاد می کند. سطح صاف و نظافت راحت و قیمت مناسب باعث شده صفحه کابینت ام دی اف بسیار پرطرفدار باشد. از معایب آن اگر بخواهیم نام ببریم مقاومت کم در مقابل رطوبت و گرما است که باعث تغییر شکل آن می شود و تنوع کم در رنگ و طرح این نوع صفحه کابینت است.

صفحه کابینت PVC

صفحه کابینت پی وی سی یکی از بهترین نوع متریال در بازار است. این نوع صفحه کابینت که از قرار گرفتن پوشش پی وی سی روی ورق ام دی اف تولید می شود دارای استحکام و مقاومت بالا در برابر رطوبت و حرارت است. مقاومت بالای آن در برابر رطوبت باعث شده که صفحه کابینت پی وی سی در فضای آشپزخانه و سرویس بهداشتی بسیار پرکاربرد باشد. قیمت مناسب، کیفیت بالا، وزن سبک، استحکام، نظافت راحت و آسان و ضد رطوبت بودن صفحه کابینت پی وی سی از ویژگی های مهم این متریال است. اما معایب آن حساسیت بالای صفحه کابینت پی وی سی نسبت به ضربه است چون بر اثر ضربه لایه پی وی سی آسیب می بیند و رطوبت به داخل آن نفوذ می کند و باعث خراب شدن و تغییر شکل صفحه کابینت پی وی سی می شود.

صفحه کابینت هایگلاس

صفحه کابینت هایگلاس از پوشش ماده پلکسی گلاس بر روی ورق ام دی اف به وسیله دستگاه تولید می شود. این نوع صفحه کابینت دارای سطحی صاف و براق است که برای آشپزخانه های مدرن بسیار مناسب است. این نوع صفحه کابینت به خاطر داشتن سطح صاف و براق به راحتی با یک دستمال مرطوب تمیز می شود. تنوع رنگ و طرح، نظافت راحت، استحکام و کیفیت بالا، قیمت مناسب از ویژگی های مهم صفحه کابینت هایگلاس است. این نوع صفحه کابینت تا زمانی که ضربه به آن وارد نشود و پوشش روی آن تخریب نگردد ضد آب است و در مقابل مواد شیمیایی شوینده ها مقاوم است.

صفحه کابینت گرانیتی

صفحه کابینت گرانیتی از سنگ طبیعی گرانیت تولید می شود. طرح های طبیعی موجود در سنگ گرانیت جلوه خاص و زیبایی به صفحه کابینت گرانیتی بخشیده است. از ویژگی های مهم صفحه کابینت گرانیتی سطح صاف و زیبای این سنگ است که از نفوذ هر نوع باکتری و قارچ جلوگیری کرده و نظافت آن را بسیار راحت کرده است. ظاهر زیبا، نظافت آسان، آنتی باکتریال و ضد قارچ بودن در کنار استحکام بالا و مقاومت در برابر گرما و خاصیت ضد رطوبت بودن از مزایای صفحه کابینت گرانیتی است. اما معایب صفحه کابینت گراینتی نفوذ لکه چربی و سرکه در این متریال است که باید سریع تمیز شود و اگر آسیب ببیند قابلیت تعمیر وجود ندارد.

صفحه کابینت کوارتز

صفحه کابینت کوارتز یکی از محبوب ترین و با کیفیت ترین نوع صفحه کابینت موجود در بازار است. صفحه کابینت کوارتز از ترکیب رزین پلی استر و ماده سخت طبیعی کوارتزتولید می شود. این نوع صفحه کابینت در مقابل رطوبت و حرارت بالا بسیار مقاوم است و قابلیت شستشو با هر نوع ماده ی شوینده را دارا می باشد. مقاومت بالایی در مقابل شکستن و خرد شدن دارد و دارای استحکام و دوام بالایی است. دارای کیفیت بالا است و خراشیدگی و آسیب آن قابل تعمیر است. به خاطر وجود سطح صاف آنتی باکتریال و ضد قارچ است، این نوع صفحه کابینت جزء متریال های با کیفیت موجود در بازار است.

صفحه کابینت کورین(آکریلیکی)

صفحه کابینت کورین نوعی سنگ مصنوعی است که از ترکیب مواد پلیمری و مواد معدنی تولید می شود. از ویژگی های صفحه کابینت کورین تنوع بالا در طرح و رنگ آن است، صفحه کابینت کورین ضد آب است دارای سطح صاف و یکپارچه و بدون درز است، میزان لکه پذیری آن پایین است و این نوع صفحه کابینت گرد و خاک را به خود نمی گیرد. در برابر خراشیدگی و آسیب  و ضربه مقاوم است و قابلیت تعمیر دارد. آنتی باکتریال و ضد قارچ است و قابلیت ابزارخوری و خم شدن دارد برای همین مزایا مورد پسند مشتریان است. تنها عیب صفحه کابینت کورین در مقابل شوینده های اسیدی فاقد مقاومت است و هیچ گاه ظروف داغ را روی سطح آن قرار ندهید چون آسیب جدی می بیند.

صفحه کابینت HPL 

صفحه کابینت HPL یکی از محبوبترین نوع صفحه کابینت موجود در بازار است. صفحه کابینت HPL از روکشی که شامل لایه سلولزی و رزین فنولیک است ساخته می شود برای همین مقاومت و استحکام بالایی دارد. در تهیه صفحه کابینت HPL از مغزی لترون و ام دی اف استفاده می شود، که امروزه بیشتر از مغزی ام دی اف استفاده می شود و دو نوع مات و براق دارد. صفحه کابینت HPL در مقابل رطوبت و حرارت مقاوم است دارای سطحی صاف است به همین خاطر نظافت آن آسان بوده و خاصیت آنتی باکتریالی دارد. صفحه کابینت HPL احتیاجی به آب بندی و پرداخت کاری ندارد. قیمت مناسب، استحکام  بالا، نظافت راحت، ضد آب و آنتی باکتریال بودن باعث شده که این متریال بسیار مورد پسند قرار گیرد.

صفحه کابینت لمینت (فورمیکا)

صفحه کابینت لمینت تنها مزیتی که دارد قیمت مناسب و نصب آسان است اما در مقابل رطوبت و حرارت و مواد شوینده فاقد مقاومت است. بسیار لکه پذیر است و در برابر خراشیدگی و خط و خش حساس است و فاقد استحکام و مقاومت است پس در انتخاب و خرید این صفحه کابینت دقت کنید.

ما سعی کردیم کامل اما مختصر انواع صفحه کابینت را به شما معرفی کنیم و در مورد ویژگی ها و معایب آنها برای شما توضیحاتی را بیان کنیم امیدواریم توانسته باشیم در این مهم شما را یاری کنیم در صورت دریافت اطلاعات بیشتر در مورد صفحه کابینت و قیمت به روز این متریال می توانید با کارشناسان و مشاروان ما تماس حاصل فرمایید تا شما را در انتخابی شایسته یاری فرمایند.