ورق ام دی اف مخفف عبارت medium density fibreboard به معنی تخته فیبری با تراکم متوسط است. ورق ام دی اف نوعی فرآورده چوبی است که از ضایعات چوب یا خرده چوب که با رزین ترکیب می شود و در دمای بالا، تحت فشار زیاد توسط دستگاه پرس و تولید می شود، البته ترکیبات موجود در ورق ام دی اف باعث شده که این متریال با ارزش دارای مزایا و معایبی باشد. این فرآورده چوبی امروزه در صنعت کابینت، سرویس خواب و مبلمان بیشترین کاربرد را دارد. از نظر شباهت این متریال در بعضی موارد به نئوپان و فیبر شباهت دارد اما استحکام و فشردگی و ترکیبات چوبی آن باعث شده تا ورق ام دی اف از نئوپان و فیبر مزیت های بیشتری داشته باشد. شرکت ایرانی سابین یکی از بزرگترین برند های تولید کننده ورق های ام دی اف ملامینه است، این شرکت با دستگاه های مدرن توانسته ورق های ام دی اف ملامینه با روکش برجسته، براق و برفی تولید و روانه بازار مصرف کند. ورق های ام دی اف سابین از ام دی اف خام تایلندی و کاغذ های طرح دار آغشته به رزین تحت دما و فشار بالا تولید می شوند. بافت و طرح زیبا همراه با کیفیت و استحکام بالا از شاخصه های ورق های ام دی اف سابین است. ابعاد ورق های ام دی اف سابین شامل عرض 366 سانتیمتر و طول 183 سانتیمتر و ضخامت 8، 16، 25 میلیمتر می باشند و تعداد ورق های ام دی اف سابین در هر پالت 35 ورق است.

کاربرد های ورق های ام دی اف سابین

ورق های ام دی اف سابین به خاطر استحکام و کیفیت بالا و ظاهر چشم نواز در ساخت کابینت آشپزخانه، دکوراسیون داخلی، درب، صنعت مبلمان و محیط های درمانی و آزمایشگاهی و … کاربرد دارند.

ویژگی های ورق های ام دی اف سابین

  • ورق های ام دی اف سابین دارای خاصیت ضد خش هستند و در برابر خراشیدگی مقاومند و به راحتی با اسکاچ بدون اینکه سطح دچار خراشیدگی شود می توان سطوح آنها را تمیز کرد.
  • ورق های ام دی اف براق سابین دارای رویه ملامین و پلی گلاس هستند این روکش ها بر اثر نور و حرارت تغییر رنگ نمی دهند.
  • عمر ورق های ام دی اف سابین بسیار بالا است.
  • لبه ها در ورق های ام دی اف سابین بدون درز هستند در نتیجه آب و رطوبت به داخل آنها نفوذ نمی کند.
  • ورق های ام دی اف سابین در برابر سایش مقاوم هستند.
  • ورق های ام دی اف براق سابین دارای سطحی برجسته، براق و برفی هستند.
  • ورق های ام دی اف سابین دارای روکش ملامینه هستند.
  • کیفیت و دوام و عمر بالا در کنار قیمت مناسب از ویژگی های مهم ورق های ام دی اف سابین است.
  • ورق های ام دی اف سابین دارای تنوع رنگ و طرح بی نظیر و چشم نوازی هستند.
  • ورق های ام دی اف سابین در برابر مایعات سرد و گرمای زیاد مقام هستند.

قیمت ورق ام دی اف سابین

شرکت سابین یکی ار بزرگترین تولید کننده های ورق های ام دی اف ملامینه با روکش برجسته، براق و برفی در ایران است. برای اطلاع کامل از قیمت انواع ورق ام دی اف سابین با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.