سنگ کوارتز سنگی مهندسی با درجه بالا از استحکام و مقاومت است، سنگ کوارتز امروزه در صنعت کابینت و دکوراسیون بسیار مورد استقبال قرار گرفته است. سنگ کوارتز از لحاظ زیبایی و ظاهر با سنگ طبیعی برابری دارد و حتی می تواند جایگزین مناسبی برای سنگ طبیعی باشد و برای استفاده در طراحی آشپزخانه های مدرن بسیار مناسب است. ترکیب سنگ کوارتز شامل 90 تا 94 درصد ماده معدنی کوارتز و 8 تا 10 درصد رزین پلی استر و رنگدانه می باشد فرآیند تولید این متریال از ترکیب مواد در کارخانه آغاز می شود و سپس توسط دستگاه های مخصوص تحت فشار و دمای بالا این سنگ مهندسی شده در کارخانه یا کارگاه تولید می شود. روش تولید سنگ کوارتز و ترکیب مواد معدنی با رزین باعث شده تا هیچگونه تخلخلی در این سنگ موجود نباشد و سطح  سنگ کوارتز صاف و نفوذ ناپذیر باشد. سطح صاف و منسجم این سنگ مصنوعی این متریال را ضد آب و ضد جرم کرده است در نتیجه فضایی برای رشد باکتری و قارچ وجود ندارد برای همین سنگ کوارتز آنتی باکتریال است و برای مکان هایی که سطح رطوبت بالاست بسیار مناسب است. این سنگ مهندسی شده به خاطرعدم وجود خلل و فرج و همچنین روش تولید، سنگی مستحکم و مقاوم در برابر فشار و ضربه است و این ویژگی برتری بالای سنگ کوارتز نسبت به سنگ طبیعی است. تنوع زیاد در طرح و رنگ، استحکام و مقاومت بالا و همچنین قیمت مناسب باعث شده که سنگ کوارتز جایگاه ویژه در صنعت کابینت و دکوراسیون داشته باشد. امروزه شرکت های زیادی در زمینه تولید سنگ کوارتز در دنیا فعالیت می کنند یکی از از بزرگترین شرکت های تولید کننده سنگ کوارتز، شرکت اسپانیایی کوارتز سایلستون است. این شرکت اسپانیایی فعالیت خود را از سال 1990 آغاز کرده و به بیش از 80 کشور محصول خود را صادر می کند. ترکیب اصلی سنک کوارتز سایلستون 93 الی 96 درصد سیلیس است که جزء سخت ترین نوع مواد موجود در طبیعت است، درجه سختی آن 7 می باشد. ابعاد سنگ کوارتز سایلستون 140 در 300 و 168 در 320 می باشد و ضخامت این سنگ مهندسی شده 12 و 20 میلیمتر می باشد.

کاربردهای سنگ کوارتز سایلستون

این سنگ مهندسی شده زیبا و چشم نواز است و امروزه در صنعت ساختمان و کابینت بسیار پرکاربرد است. تنوع رنگ و طرح باعث محبوبیت این متریال با ارزش شده است. البته دوام و استحکام بالای سنگ کوارتز سایلستون و همچنین خاصیت ضد آب و ضد جرم بودن و خاصیت ضد قارچ و آنتی باکتریال بودن این سنگ مهندسی شده باعث شده که این متریال برای محیط آشپزخانه و سرویس های بهداشتی و حمام، آزمایشگاه ها و کلنیک های درمانی و کنار شومینه و لوازم گرمایشی و … بسیار مناسب و پر کاربرد باشد.

ویژگی های سنگ کوارتز سایلستون

 • تنوع بالا در طرح و رنگ از ویژگی های سنگ کوارتز سایلستون است.
 • سنگ کوارتز سایلستون دارای سطح صاف و نفوذ ناپذیر در برابر آب و رطوبت است.
 • کوارتز سایلستون ضد لک، ضد جرم، ضد قارچ و آنتی باکتریال است.
 • استحکام و مقاومت بالا در برابر شکستن و ترک خوردگی یکی دیگر از ویژگی های سنگ مهندسی شده سایلستون است.
 • نظافت آسان و راحت از ویژگی های سنگ کوارتز سایلستون است.
 • کوارتز سایلستون مقاوم در برابر فشار بالا است.
 • قابلیت برشکاری از ویژگی های کوارتز سایلستون است.
 • سنگ کوارتز سایلستون دارای مقاومت بالا در برابر خط و خش و خراشیدگی است.
 • سنگ مصنوعی سایلستون غیر قابل اشتعال است.
 • سطح صاف و منسجم از ویژگی های بارز سنگ کوارتز سایلستون است.
 • قیمت سنگ کوارتز سایلستون نسبت به سنگ طبیعی مناسب تر است.
 • سنگ کوارتز سایلستون در برابر حرارت بالا مقاومت بالایی دارد و هیچ گونه تغییر رنگ و شکلی نمی دهد.

قیمت سنگ کوارتز سایلستون

شرکت اسپانیایی سایلستون یکی از تولید کننده های سنگ کوارتز در دنیا می باشد، قیمت سنگ کوارتز سایلستون در ایران به جهت اینکه کالایی وارداتی است، با نوسانات بازار ارز رابطه مستقیم دارد. برای اطلاع کامل در مورد قیمت سنگ گوارتز سایلستون با کارشناسان و مشاوران ما در دفتر فروش تماس حاصل فرماید تا شما عزیزان را در این زمینه راهنمایی کنند.